Erasmus+ facebook

FROM  05 th NOVEMBER  TO 09 th NOVEMBER  2018

ERASMUS + PROJECT

„Conquering books again”

W wizycie wzięli udział nauczyciele z czterech krajów partnerskich: Hiszpanii, Turcji, Polski i Rumunii a także uczniowie hiszpańscy, tureccy, polscy i rumuńscy.

Uczestnicy zwiedzali szkołę partnerską oraz zespół szkół zawodowych w Nanov, spotykali się z uczniami i nauczycielami, obserwowali lekcje oraz zajęcia kółek pozalekcyjnych.

Odbyło się także spotkanie z władzami lokalnymi.

Uczniowie rumuńscy przygotowali bardzo ciekawy program artystyczny witając zagranicznych gości piosenką lub wierszem każdego z krajów partnerskich – Polskę powitano wierszykiem o lisku.

Nauczyciele wzięli udział w dwóch sesjach roboczych na których omawiano postępy prac nad Projektem oraz przedstawiono „Magazyn Literacki” składający się z prezentacji szkół partnerskich zawierających wiersze i biografie narodowych pisarzy i  poetów, wiersze i prace plastyczne uczniów oraz krzyżówki i rebusy literackie.

Prezentację polskiej strony magazynu przygotowali uczniowie klas V-VIII podczas zajęć Kółka Erasmusa.

Podczas drugiej sesji roboczej analizowaliśmy stopień realizacji zadań Projektu na pierwszy rok i uznaliśmy, że wszystkie zamierzenia zostały zrealizowane zgodnie z planem.

Podczas wizyty goście zwiedzali Bukareszt, m.in. słynny Pałac Parlamentu.

Zorganizowano również wycieczkę do sławnego zamku w Bran w Transylwanii i malowniczego miasteczka Brasov.

Gospodarze z dumą prezentowali swoja kulturę i opowiadali o historii; byli bardzo gościnni i otwarci.