Jesteś tutaj:
„Podróż do Kraju Kwitnącej Wiśni” w klasie I A
W dniu dzisiejszym klasa I A odbyła niezwykłą „podróż” do Kraju Kwitnącej Wiśni. Celem tej wyjątkowej wyprawy było poznanie Japonii oraz zgłębienie tradycyjnej ceremonii parzenia herbaty.
Uczniowie dowiedzieli się, kim byli samurajowie i jak wyglądało ich uzbrojenie. Poznali również elementy tradycyjnego japońskiego stroju – kimona.
Na zakończenie odbyła się wspólna degustacja herbaty z liści i płatków wiśni oraz japońskich ciasteczek. Zajęcia były ciekawą okazją do poznania kultury i tradycji Japonii.