Niezwykłe spotkanie autorskie w naszej szkole
19 maja 2026 r. mury naszej szkoły odwiedził wyjątkowy gość – pan Roman
Statkiewicz, autor książki pt. „O chłopcu i czerwonym gołębiu”. W wydarzeniu wzięli udział
uczniowie klas pierwszych, drugich i trzecich oraz klasa 5b. Pan Roman na spotkanie przybył
wraz z małżonką, Panią Tamarą Statkiewicz.
Pan Roman Statkiewicz na co dzień działa w chrześcijańskiej fundacji „Młodzież z
Misją”. Angażuje się również w pomoc rodzinom zastępczym oraz rodzinom uchodźców.
Podczas spotkania autor opowiedział o kulisach powstania książki.
Opowieść „O chłopcu i czerwonym gołębiu” to poruszająca historia o dziecku, które
próbuje pomóc ptakowi z zaplątaną na łapce nicią. Podczas dyskusji z autorem uczniowie
rozmawiali o empatii, wrażliwości na krzywdę innych oraz o tym, jak ważna jest umiejętność
przyjmowania oferowanej nam pomocy. Pan Roman podkreślił jak ważne jest, aby mówić
dorosłym o swoich problemach.
Spotkanie miało bardzo interaktywny charakter. Uczniowie mieli okazję zadać
autorowi liczne pytania, na które gość chętnie i wyczerpująco odpowiadał. Dodatkowo
uczestnicy otrzymali specjalne karty pracy z kolorowankami oraz zadaniami nawiązującymi
do treści książki. Na zakończenie spotkania pan Roman Statkiewicz wielu uczniów ustawiło
się w kolejce po pamiątkowe autografy.
Serdecznie dziękujemy panu Romanowi Statkiewiczowi za inspirujące spotkanie,
pełne mądrości i ciepła, które na długo pozostanie w pamięci naszych uczniów oraz żonie
autora, Pani Tamarze, która pokazała naszym uczniom ćwiczenia wyciszające.
Podziękowania należą się również Pani Olenie Jasińskiej, pełniącej w naszej szkole funkcję
asystentki międzykulturowej, dzięki której nawiązaliśmy kontakt z Panem Romanem
Statkiewiczem.