Zajęcia z cyberhigieny dla uczniów klas młodszych
W dniu 26 maja 2026 roku uczniowie klas młodszych uczestniczyli w zajęciach poświęconych cyberhigienie oraz bezpiecznemu korzystaniu z Internetu. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się, jak odpowiedzialnie poruszać się w sieci, chronić swoje dane osobowe oraz reagować na niebezpieczne sytuacje w Internecie.
W trakcie zajęć omówiono między innymi zasady tworzenia bezpiecznych haseł, ochrony zdjęć i prywatnych informacji, a także właściwego reagowania na niepokojące wiadomości i kontakty z nieznajomymi w sieci. Uczniowie przypomnieli sobie również, że Internet może być miejscem nauki, zabawy i komunikacji, jednak wymaga rozwagi i ostrożności.
Zajęcia zostały przeprowadzone w atrakcyjnej i dostosowanej do wieku dzieci formie, dzięki czemu uczniowie z dużym zainteresowaniem uczestniczyli w rozmowach oraz aktywnościach dotyczących bezpieczeństwa cyfrowego.