Szkoła Podstawowa nr 9 im. Jana Brzechwy w Katowicach

40-772 Katowice

ul. Panewnicka 172

Tel: (32) 252-78-84

Adres

40-772 Katowice


ul. Panewnicka 172


Tel: (32) 252-78-84


Jesteś tutaj:
  1. Start
  2. Kalendarz

Kalendarz

Artykuły

Szkolny Turniej Tenisa Stołowego klas I-III - zaproszenie do udziału

1 grudnia 2023 r. o godzinie 13.30 odbędzie się Szkolny Turniej Tenisa Stołowego klas I-III.

Wszystkich zainteresowanych uczniów z klas I-III prosimy o zapisy w świetlicy szkolnej u Pani Anny Kubal lub pani Katarzyny Hołub.

Dla zwycięzców przewidziane dyplomy oraz nagrody.

Zapraszamy do udziału! :)

Czytaj więcej o:

Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

21 listopada jak co roku miał miejsce Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień.
Święto to swój początek miało w Stanach Zjednoczonych, a obecnie obchodzone jest w ponad 180 krajach świata.
Tego dnia warto uwierzyć, że w każdym z nas drzemią pokłady dobra i okazać komuś bezinteresowną życzliwość.
Uczniowie naszej szkoły również włączyli się aktywnie z jego obchody - Samorząd Uczniowski rozdał  karteczki dobrych myśli  i emocji,
by na każdej twarzy zagościł uśmiech i radość. Dzień upłynął  w miłej i życzliwej atmosferze.
Pamiętajmy, by być życzliwym i pomocnym nie tylko od świeta  ;)

Czytaj więcej o:

Sukces naszego absolwenta

 

W poniedziałek, 20 listopada, w Uniwersytecie Śląskim w Katowicach odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród „Katowicki Diament Edukacyjny”. To wspólne wyróżnienie Prezydenta Katowic dr. Marcina Krupy oraz Jego Magnificencji Rektora Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach prof. dr. hab. Ryszarda Koziołka dla najlepszych uczennic i uczniów z katowickich szkół. Nasz absolwent Radosław Kwaśny otrzymał nagrodę I stopnia w kategorii nauki ścisłe i przyrodnicze. Wyróżnienie "Katowicki Diament Edukacyjny" zostało przyznane w trzech kategoriach wiekowych: uczeń klasy IV-VI szkoły podstawowej, uczeń klasy VII - VIII szkoły podstawowej oraz uczeń szkoły ponadpodstawowej. „Katowicki Diament Edukacyjny” dedykowany jest młodym katowiczankom i katowiczanom, którzy nie tylko osiągają wysokie wyniki w nauce, ale odnoszą sukcesy w innych dziedzinach. Nagrody przyznane zostały w różnych kategoriach obejmujących: nauki humanistyczne i języki obce, nauki ścisłe i przyrodnicze, przedsiębiorczość, kompetencje społeczne i obywatelskie, edukację regionalną, kulturę i sztukę oraz sport. Celem nagrody jest wspieranie potencjału młodych katowiczan, promowanie ich talentów i osiągnięć, motywowanie do podnoszenia kluczowych kompetencji oraz tworzenie pozytywnych wzorców dla społeczności szkolnych. Nagrody pieniężne dla laureatów ufundował prezydent Miasta Katowice, zaś wyróżnienia w postaci voucherów dających możliwość udziału w programie Uniwersytetu Śląskiego Dzieci i Młodzieży, kursie maturalnym oraz Śląskim Uniwersytecie Najlepszych - rektor Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.  To dla szkoły ogromne wyróżnienie! Życzymy Radkowi dalszych sukcesów!

Czytaj więcej o:

100 lat Warner Bros

Zapraszamy do świętowania z uczniami klas 4 - 7 stulecia kina :) Projekt zrealizowany w ramach innowacji "Kultura i ja" :) Zapraszamy :)

Czytaj więcej o: