Szkoła Podstawowa nr 9 im. Jana Brzechwy w Katowicach

40-772 Katowice

ul. Panewnicka 172

Tel: (32) 252-78-84

Adres

40-772 Katowice


ul. Panewnicka 172


Tel: (32) 252-78-84


Rok szkolny 2018/2019

  

W dniu 5 grudnia 2018 r. obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Z tej okazji uczniowie naszej szkoły wzięli udział w projektach realizowanych przez opiekunki wolontariatu J. Lis i A. Frączek
„SERCE  NA DŁONI” – symbolem niesionej drugiemu człowiekowi pomocy są dłonie. Uczniowie klas 1-3 wzięli udział w lekcjach promujących idee wolontariatu. Efektem końcowym  projektu była gazetka ścienna, którą utworzyły uczniowskie słonie ułożone w geście bezinteresownego pomagania. 
„MARZYCIELSKA POCZTA” – uczniowie klas 3b, 4a, 4b,5a,6b wzięli udział w akcji pisania świątecznych kartek i listów do swoich rówieśników w ramach ogólnopolskiego projektu  „Marzycielska Poczta”. Wysłaliśmy łącznie  74 kartki i listy. Celem akcji jest wsparcie chorych dzieci, dodanie im siły w walce z chorobą, ich rodzicom otuchy, a samym piszącym mnóstwo radości. 
„ANIOŁY W MUNDURKACH ANIOŁOM W PIŻAMACH” – uczniowie klas I – VIII aktywnie włączyli się do kolejnej edycji akcji dedykowanej podopiecznym   Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowniach – Ligocie. Zbieraliśmy gry planszowe, karty, kolorowanki, artykuły szkolne, zabawki itp.,  czyli wszystko to, co może umilić czas dzieciom przebywającym w szpitalu i uczącym się w tamtejszej szkole.   Tym razem także akcja zakończyła się wielkim sukcesem. Dziękujemy Wam za bezinteresowną pomoc! 

 

 

 

Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji świątecznej akcji wolontariatu „Anioły w mundurkach aniołom w piżamach”. W tym roku zbieramy dla dzieci ze szpitala dziecięcego w Ligocie: gry planszowe, puzzle, karty (nowe i używane w dobrym stanie); artykuły szkolne, np. kredki, mazaki, ołówki, długopisy, kolorowy papier, kolorowanki itp. Czas trwania akcji: od 6 grudnia do 20 grudnia 2018 r.

Gdzie?: sala 9 i 16 (nauczyciele julita lis i aneta frączek).

Liczymy na wasz udział J

Opiekunowie wolontariatu

 

„Włącz się i Ty” do akcji Szkolnego Wolontariatu, trwającej w dniach od 5.11 do 26.11 2018 r. w salach  9 i 16, której celem jest wsparcie Schroniska dla zwierząt „Fauna” w Rudzie Śląskiej. Zbieramy: mokrą karmę dla dorosłych psów i kotów (puszki i saszetki) oraz suchą karmę dla psów. Kierujemy do Was także  gorącą prośbę dyrektor  schroniska,  popartą zaleceniem weterynarza - proszę nie kupować najtańszych produktów (wyrobów marketowych), ponieważ powodują one silne uczulenia u zwierząt. Serdecznie zachęcamy wszystkich do udziału! Koordynatorkami akcji  są mgr A. Frączek i mgr J. Lis.

 

Chcesz uhonorować uczestników Powstania Warszawskiego? Wyślij im symboliczną kartkę BohaterON! Pokaż, że pamiętasz o ich poświęceniu! Włącz się, masz czas do 28 września. Opiekunami akcji w naszej szkole są mgr Aneta Frączek i mgr Julita Lis.

 
 

"BohaterOn w mojej małej ojczyźnie" - w dniu 11 X 2018 r. uczniowie klasy Va wraz z wychowawcą Anetą Frączek upamiętnili postać Jana Giemzy, który zginął 13 X 1944 r. w panewnickich lasach. W ramach realizowanego projektu edukacyjnego odwiedzili mogiłę upamiętniającą lokalnego patriotę, wykonali czynności porządkowe i dekoracyjne, zapalili znicze. Mateusz Rumanowski przedstawił historię postaci w oparciu o rodzinne źródła historyczne, pokazał dom i miejsce, w którym mieszkał Jan Giemza.  Lekcja historii w plenerze pozwoliła uczniom poznać fragment historii swojej małej ojczyzny. Projekt współrealizują uczniowie klasy 3b z wychowawcą Julitą Lis. Fotorelacja w galerii poniżej.

Artykuły