Szkoła Podstawowa nr 9 im. Jana Brzechwy w Katowicach

40-772 Katowice

ul. Panewnicka 172

Tel: (32) 252-78-84

Adres

40-772 Katowice


ul. Panewnicka 172


Tel: (32) 252-78-84


Działania profilaktyczne

Artykuły

Bezpieczne wakacje - apel

22 czerwca odbył się apel, podczas którego uczniowie przypomnieli sobie zasady bezpieczeństwa podczas wakacji. Podczas apelu odbyło się również podsumowanie wielu konkursów i rozdanie nagród lauretaom. 
Czytaj więcej o: Bezpieczne wakacje - apel

Bezpieczne wakacje

Wakacje to czas, na który z utęsknieniem czekamy przez cały rok. Dla dzieci i młodzieży to czas wykorzystany w niezwykle ciekawy oraz kreatywny sposób. Aby wypoczynek był udany, warto pamiętać o przestrzeganiu najważniejszych zasad bezpieczeństwa i unikaniu niebezpiecznych zachowań.
Czytaj więcej o: Bezpieczne wakacje

Jestem Dzieckiem - Mam Moc

19 czerwca uczniowie klasy 3a i 3b uczestniczyli w zajęciach ze Strażą Miejską pt. "Jestem Dzieckiem - Mam Moc". Zajęcia przypominały o zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
Czytaj więcej o: Jestem Dzieckiem - Mam Moc

"Mały Książę" Antoine de...

Spektakl zrealizowany przez uczennice klas 4b, 7a i 3a na zakończenie sezonu artystycznego 2022/2023 :) Zapraszamy do oglądania :)
Czytaj więcej o: "Mały Książę" Antoine de Saint - Exupery

Łap słońce z głową

15 maja 2023 r. w województwie śląskim ruszyła akcja informacyjna pod hasłem „Łap słońce z głową”, która ma zwiększyć świadomość społeczną na temat bezpiecznego korzystania z promieni słonecznych, zwłaszcza w okresie letnim. Zgodnie z dotychczasowym stanem wiedzy,...
Czytaj więcej o: Łap słońce z głową

Tort dla Jana Brzechwy

Z okazji 125-tych urodzin Jana Brzechwy uczniowie klas 1 - 4 wzięli udział w konkursie plastycznym "Tort dla Jana Brzechwy". Wszystkie torty były tak piękne, kolorowe i niecodzienne, że jury postanowiło nagrodzić wszystkich uczestników konkursu :) Gratulujemy!! :)
Czytaj więcej o: Tort dla Jana Brzechwy

Jan Brzechwa - życie i twórczość

Z okazji 125-tych urodzin Jana Brzechwy klasy 5 - 7 wzięły udział w konkursie wiedzy pt. "Jan Brzechwa - życie i twórczość". Pytania były bardzo trudne, a mistrzami wiedzy o naszym Patronie okazali się uczniowie klasy 6a :) Gratulujmy :) 
Czytaj więcej o: Jan Brzechwa - życie i twórczość

125 urodziny Jana Brzechwy

W tym roku przypadają 125-te urodziny Jana Brzechwy :) Z tej okazji 2 czerwca urządziliśmy wielką szkolną imprezę :) Były dekoracje, balony, konkursy, a także apele, na których wykonywaliśmy swoje adaptacje wierszy i piosenek naszego Patrona :) Było kolorowo i wesoło :)
Czytaj więcej o: 125 urodziny Jana Brzechwy

Światowy Dzień bez Tytoniu

31 maja obchodzić będziemy Światowy Dzień bez Tytoniu.  Dzień ten został ustanowiony ze względu na rosnącą liczbę osób uzależnionych oraz pacjentów ze schorzeniami wywoływanymi paleniem papierosów. Dzień ten stanowi okazję do zwrócenia uwagi każdego z nas na ogromną...
Czytaj więcej o: Światowy Dzień bez Tytoniu

Sukces naszej uczennicy

Jagoda Czakańska z kl. 8a zdobyła III miejsce w Miejskim Konkursie Profilaktycznym pt. "Pozytywne myślenie sposobem na szczęście"organizowanym w ramach programu "Bezpieczne Dziecko - Przyjaciel Sznupka. Bezpieczny Nastolatek". Gratulujemy!! :)
Czytaj więcej o: Sukces naszej uczennicy