"Świat wierszy Jana Brzechwy" - wyniki

W dniu 22 marca 2024 roku w naszej szkole odbyła się kolejna edycja szkolnego konkursu recytatorskiego dla klas pierwszych, drugich oraz trzecich pt.: “Świat wierszy Jana
Brzechwy”. Uczestnicy mogli w tym roku wybrać dowolny wiersz patrona naszej szkoły, wybór był więc bardzo duży.

W tym roku padł rekord związany z liczbą uczniów, którzy zgłosili się do konkursu - 41 miłośników wierszy Jana Brzechwy! Poziom występów był wysoki i wyrównany. Nie lada
wyzwaniem okazało się dla komisji konkursowej w składzie: pani Katarzyna Kawalec oraz pani Katarzyna Tasarz - Jamróz, wyróżnienie tych najlepszych. Występy oceniane były
według trzech kryteriów: opanowanie tekstu, interpretacja oraz ogólny wyraz artystyczny. Podjęto decyzję o przyznaniu nagród aż dla 8 uczniów.

Poniżej przedstawiamy wyniki naszego konkursu:
Miejsce I - Hanna Witalis, kl. I b
Miejsce I - Franciszek Słomianny, kl. II b
Miejsce II - Maks Kawczyński, kl. I b
Miejsce III - Luiza Bugiel, kl. I b
Miejsce III - Ewa Bako, kl. II b

Wyróżnienia:
 Olivia Grygiel, kl. II a
 Lena Bielecka, kl. II a
 Miron Partyka, kl. II b

Wrażenie na członkach komisji zrobiły również występy pozostałych młodych recytatorów, którzy z pewnością włożyli wiele starań w przygotowanie się do konkursu.
Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział w konkursie. Nagrody oraz dyplomy zostaną wręczone laureatom podczas najbliższego szkolnego apelu.

Autor: K. Kawalec, opublikowała K. Cyrus