Dzień Edukacji Narodowej i Święto Szkoły

Dzień Edukacji Narodowej to polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego ustanowione 27 kwietnia 1792 r..  Upamiętnia ono rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Powszechnie, dzień ten nazywany jest Dniem Nauczyciela i obchodzimy go tradycyjnie 14 października.

W poniedziałek 14 października odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Na uroczystość przybyli nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi, przedstawiciele Rady Rodziców oraz uczniowie. W części oficjalnej glos zabrała pani dyrektor Dagmara Paziao, która złożyła serdeczne życzenia wszystkim pracownikom szkoły, podziękowała za trud włożony każdego dnia w kształcenie i wychowanie młodych pokoleń oraz wręczyła nagrody dyrektora.

W części artystycznej uczniowie klasy 6 b przedstawili w sposób humorystyczny pracę swoich nauczycieli, a członkowie Samorządu Szkolnego przygotowali kartkówkę dla nauczycieli. Oprawę muzyczno - wokalną zapewnił zespół przygotowany przez panią Beatę Rąbę - Tomicę.

Następnie wszyscy przenieśli się do klas, aby wziąć udział w Święcie Szkoły. Napisaliśmy zabawne dyktando o naszym patronie - Janie Brzechwie i quiz z historii szkoły. Klasa czwarta wzięła udział w tradycyjnych otrzęsinach, które przygotowali uczniowie klas piątych.

Wszyscy miło spędzili ten dzień

Autor: Anna Szkop