5 listopada Dzień Postaci z Bajek

5 listopada obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Tego dnia na świetlicy dzieci wysłuchały kilku bajek, które same wybrały, potem każde z nich opowiedziało o swojej ulubionej postaci i narysowało ją. Święto bajkowych postaci uczciliśmy wspólną zabawą. Wszyscy, bez wyjątku - uczniowie i wychowawczynie, przebrali się za swoich ulubionych bajkowych bohaterów. Pani Ania zabrała grupę uczniów do krainy Kubusia Puchatka. W grupie pani Kasi Cyrus wychowankowie sprawdzili, jak trudna była praca Kopciuszka, a w bibliotece dzieci wcieliły się w rolę Harrego Pottera. Pani Małgosia włączyła również do zabawy rodziców, którzy mogli odebrać swoje pociechy dopiero po odgadnięciu trudnych zagadek na temat postaci z bajek.