16 stycznia - Dzień Kubusia Puchatka

Dzień Kubusia Puchatka w Polsce jest wart pamiętania i przypominania o tej niezwykłej postaci, która z dzbankiem miodu w łapkach, ubrana w czerwoną koszulkę – towarzyszy nam już od ponad 89 lat. 18 stycznia obchodzimy Dzień Kubusia Puchatka na pamiątkę urodzin jego twórcy – Alana Alexandra Milne’a. Ponieważ 18 stycznia wypadł w niedzielę, w naszej świetlicy Dzień Puchatka obchodzilismy 16 stycznia. Z tej okazji każde dziecko przyniosło do świetlicy pluszaki, książeczki, gry i zabawki związane z bajką o Puchatku...

Uczniowie przez cały dzień bawili się nimi, rozwiązywali zagadki dotyczące bohaterów bajki, słuchali przyniesionych przez siebie bajeczek oraz stworzyli własny Stumilowy Las. Nie zabrakło również czasu na małe co nieco. Sto lat Puchatku!