I ja mogę zostać bohaterem

Dnia 05.03.2012 uczniowie klas II uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielem Straży Miejskiej w Katowicach.

Celem programu profilaktycznego, realizowanego przez strażników miejskich jest edukacja  dzieci w zakresie kształtowania umiejętności prawidłowego reagowania w sytuacjach wymagających wezwania pomocy odpowiednich służb ratowniczych i interwencyjnych.

Podczas spotkania uczniowie przyswajali sobie numery telefonów alarmowych, uczyli się właściwego reagowania w sytuacjach trudnych oraz rozwijania zrozumienia roli osoby będącej świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia wymagającego interwencji.

Na zakończenie wszyscy otrzymali przywieszki w kształcie telefonu z numerem Straży Miejskiej w Katowicach.