II wizyta robocza II 2011 - Włochy

Tym razem gościli nas nasi włoscy partnerzy z miejscowości Terni. Wizyta miała miejsce w dniach od 13 do 18 lutego 2011r.

Wzięli w niej udział nauczyciele z 8 krajów partnerskich: Łotwy, Litwy, Słowacji, Bułgarii, Rumunii, Polski, Włoch i Turcji.

Uczniowska orkiestra pierwszej klasy liceum artystycznego w Terni przywitała gości bardzo ciekawym programem artystycznym. W liceum uczniowie uczą się na kierunkach: językowym, humanistycznym, muzycznym i choreograficznym.

Kraje uczestniczące przedstawiły prezentacje swoich narodowych potraw. Polscy uczniowie przygotowali film będący ilustracją przepisu na bigos.

Omówiono wyniki ankiet przeprowadzanych we wszystkich krajach wśród uczniów. Ankiety dotyczyły stosunku do obcokrajowców i do ich kultury.

W trakcie wizyty:

- zaproponowano prowadzenie międzynarodowych lekcji z wykorzystaniem technologii IT,

- ustalono daty kolejnych spotkań roboczych i wymiany uczniów (szczegóły wizyty na Litwie),

- ustalono tematy korespondencji między uczniami,

- ustalono, że adresy e-mailowe uczniów pragnących korespondować z rówieśnikami ze szkół partnerskich zostaną przekazane nauczycielom tych szkół.

Wszyscy nauczyciele zwiedzali liceum w Terni i zapoznawali się z włoskim systemem edukacji.

Odbyło się spotkanie z władzami lokalnymi w Terni.

Gospodarze zorganizowali wycieczki krajoznawcze do Rzymu, parku archeologicznego w Carsulae oraz zabytkowego miasteczka Orvietto.