V wizyta robocza X 2011 - Polska

SPRAWOZDANIE Z WIZYTY PARTNERÓW PROGRAMU COMENIUS W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 9 W KATOWICACH

W dniach od 4 do 6 października Szkoła Podstawowa nr 9 w Katowicach przyjmowała gości z siedmiu europejskich krajów: Bułgarii, Litwy, Łotwy, Rumuni, Słowacji, Turcji i Włoch  w ramach wizyty partnerskiej programu Comenius „Zwalczanie ksenofobii poprzez głębsze zrozumienie kultur europejskich”.

Wizytę rozpoczęła 4 października ceremonia powitalna w Szkole Podstawowej nr 9  w Katowicach. Na uroczystą akademię przybyli przedstawiciele: Kuratorium Oświaty w Katowicach w osobie pana Andrzeja Rafy oraz Urzędu Miasta Katowice w osobach pani Stanisławy Wermińskiej i pani Grażyny Bielnik. Przybyłych gości przywitała pani Iwona Powęzka- dyrektor szkoły.

Polscy uczniowie przedstawili m.in. nasz narodowy taniec- polonez,

taniec cygański,

oraz trojaka.

Po uroczystości uczniowie krajów partnerskich udali się na zajęcia do Leśnej Sali Edukacyjnej Nadleśnictwa Katowice. W tym czasie ich opiekunowie zwiedzali Browary Tyskie.

5 października uczniowie i nauczyciele pojechali do Krakowa. W ramach wycieczki goście zwiedzali podziemia Rynku, starówkę oraz Wawel.

Kolejnego dnia w szkole odbyły się lekcje międzynarodowe dla uczniów oraz sesja robocza grupy. O godzinie 12.00 goście pojechali do zabytkowej kopali Guido.

Na tym zakończono, przebiegającą w przyjacielskiej atmosferze i z całą pewnością udaną, wizytę partnerów programu Comenius w Katowicach.