VI wizyta robocza II 2012 - Rumunia

„Zwalczanie  ksenofobii poprzez głębsze zrozumienie kultur europejskich”

Bukareszt, Rumunia, 26 luty – 2 marzec 2012 r

W wizycie wzięli udział nauczyciele z ośmiu krajów partnerskich: Litwy, Łotwy, Bułgarii, Turcji, Włoch, Słowacji, Rumunii i Polski a także uczniowie bułgarscy i tureccy.

Uczestnicy zwiedzali szkoły nr 26 i 23 w Bukareszcie, spotykali się z uczniami i nauczycielami, obserwowali lekcje oraz zajęcia kółek pozalekcyjnych. Gospodarze zorganizowali dla uczniów ze szkół partnerskich warsztaty, podczas których wykonywali tradycyjne ozdoby rumuńskie zwiastujące nadejście wiosny.

Odbyło się także spotkanie z władzami lokalnymi.

Nauczyciele wzięli udział w dwóch sesjach roboczych na których omawiano postępy prac nad wspólną stroną internetową oraz „Księgą Pokoju”, wybrano okładki Księgi autorstwa uczniów litewskich i rumuńskich oraz uszczegółowiono plan pracy do czasu zakończenia Projektu.

Gospodarze przedstawili prezentację multimedialną na temat swojej szkoły.

Goście zwiedzali Bukareszt, m.in. słynny Pałac Parlamentu, Stare Miasto a także Muzeum Wsi.

Zorganizowano również wycieczkę do sławnego zamku w Bran w Transylwanii i malowniczego miasteczka Brasov.