VII wizyta robocza IV 2012 - Słowacja

SPRAWOZDANIE Z SIÓDMEJ WIZYTY ROBOCZEJ PARTNERÓW PROGRAMU COMENIUS NA SŁOWACJI

W DNIACH 16-20 KWIETNIA.

W dniach od 16 do 20 kwietnia 2012 r. słowaccy partnerzy przyjmowali gości z siedmiu europejskich krajów: Bułgarii, Litwy, Łotwy, Rumunii, Polski, Turcji i Włoch w ramach wizyty partnerskiej programu Comenius „Zwalczanie ksenofobii poprzez głębsze zrozumienie kultur europejskich”. W spotkaniu uczestniczyły dwie uczennice z klasy VI B naszej szkoły.

Wizytę rozpoczęła 17 kwietnia ceremonia powitalna w szkole w Rożniawie. Goście mogli zobaczyć niezwykle interesujący program przygotowany przez uczniów szkoły, m.in. występy zespołu tanecznego z udziałem osób niepełnosprawnych. Następnie goście zwiedzali świetnie wyposażoną szkołę. Podczas sesji roboczej zaprezentowano „Księgę Pokoju” oraz opracowano końcową ankietę ewaluacyjną działań projektowych. Polskie uczennice uczestniczyły w lekcjach.

Również w tym dniu partnerzy zwiedzali stare miasto i udali się na spotkanie z władzami miasta.

Następnego dnia gospodarze zaproponowali wycieczkę w Tatry Wysokie. Goście podziwiali jezioro Strbske Pleso, po czym udali się do Popradu.

19 kwietnia odbyła się wycieczka do zamku Betliar, gdzie goście podziwiali eksponaty z różnych epok i kultur. Po spacerze po zamkowym parku partnerzy zwiedzili aragonitową jaskinię a potem mauzoleum Krasna Horka.

Na tym zakończono przebiegającą w przyjacielskiej atmosferze wizytę partnerów programu Comenius na Słowacji.