VIII Śląska Olimpiada Wiedzy o Motoryzacji

30 maja 2019 trzyosobowa drużyna z naszej szkoły, złożona z uczniów, którzy wygrali eliminacje szkolne: Jakuba Czerneckiego (8a), Pawła Bubaka (8a) i Aleksandra Gigoły (7b), wzięła udział w półfinale VIII Śląskiej Olimpiady Wiedzy o Motoryzacji, odbywającym się w Zespole Szkół  Ponadgimnazjalnych nr 1 w Rudzie Śląskiej.

Oprócz najważniejszej części, czyli testu wiedzy, na uczestników konkursu czekało też wiele atrakcji, między innymi: symulator dachowania, alkogoogle, symulator jazdy na motocyktu, pokaz wybuchu poduszki powietrznej. Uczniowie spotkali się też ze studentami koła naukowego Politechniki Śląskiej, którzy zaprezentowali im swój bolid. Wszyscy uczestnicy olimpiady zostali obdarowani pamiątkowymi gadżetami, ufundowanymi przez sponsorów.

Autor: Joanna Włodarska