V wizyta robocza - Słowacja

Sprawozdanie z piątej wizyty roboczej w ramach programu

„Zapał i entuzjazm w szkole”.

Rožňava, Słowacja, 27 kwietnia – 1 maj 2015

W piątej wizycie roboczej na Słowacji wzięli udział nauczyciele z Polski, Chorwacji, Turcji, Czech i ze szkoły goszczącej.

W wizycie uczestniczyli  także uczniowie ze szkół partnerskich, naszą szkołę reprezentowała 12-toosobowa grupa z klas VI A i VI B.

Wizytę rozpoczęła 27 kwietnia ceremonia powitalna w szkole im. Jura Hronca w Rożniawie. Goście mogli zobaczyć niezwykle interesujący program przygotowany przez uczniów szkoły, m.in. występy zespołów tanecznych z udziałem osób niepełnosprawnych oraz przedstawienie „Three little pigs and a wolf” w języku angielskim. Następnie goście zwiedzali świetnie wyposażoną szkołę.

Tematem przewodnim wizyty były  „Szkolne przedstawienia w szkołach partnerskich” i podczas  sesji roboczej oglądaliśmy prezentacje multimedialne poszczególnych krajów.

Podczas kolejnej sesji roboczej dyskutowaliśmy nad sfinalizowaniem  zadań Projektu:

sprawozdań z kolejnych wizyt, aktualizacji strony internetowej, ankiety końcowej, kalendarza za pierwszy i drugi rok trwania projektu, broszury z opublikowanymi materiałami dotyczącymi projektu, słowniczkiem „Podstawowe zwroty i wyrażenia” we wszystkich językach oraz zebraniem opinii uczniów nt projektu.

W ramach wymiany doświadczeń pedagogicznych nauczyciele mieli okazję uczestniczyć

w lekcjach języka angielskiego w szkole gospodarzy.

Uczniowie ze szkół partnerskich także uczestniczyli w lekcjach, brali udział w zabawach sportowych oraz przygotowywali wspólne przedstawienie w języku angielskim pokazane na zakończenie wizyty. Międzynarodowa Comeniusowa  grupa młodych aktorów otrzymała rzęsiste brawa!

Po sesjach roboczych wszyscy goście zwiedzali stare miasto, Katedrę, Kurię biskupią, Muzeum Etnograficzne  a także udali się na spotkanie z władzami miasta.

Gospodarze zorganizowali całodniową wycieczkę do Koszyc, gdzie podziwialiśmy Katedrę i Stare Miasto oraz wycieczkę do zamku Betliar z eksponatami  z różnych epok i kultur. Po spacerze po zamkowym parku partnerzy zwiedzili jaskinię Gombasek.

Wieczorem 30 kwietnia odbyło się pożegnalne przyjęcie, na którym serdecznie podziękowaliśmy naszym słowackim gospodarzom za niezapomniana wizytę.