SUDOKU

Czym jest SUDOKU??

Wynalazek” Howarda Garnsa, czyli popularne SUDOKU wpływa dobroczynnie na umysł, ponieważ zmusza go do logicznego myślenia, pobudzając szare komórki.

Czy wiecie, że gra mająca japońską nazwę Sudoku, nie pochodzi z Japonii? Skąd w takim razie się wzięła i dlaczego warto się nią zainteresować? Pewnego dnia, 74- letni Amerykanin, mieszkający w Stanach Zjednoczonych, wpadł na pomysł stworzenia logicznej łamigłówki. Nazwał ją „Number Place”, czyli Liczbowa przestrzeń, następnie oddał do publikacji w ojczystym magazynie rozrywkowym. Kiedy w 1989 roku zmarł, o „Number Place” zaczęło być głośno na całym świecie. Autor gry, Howard Garns na pewno się tego nie spodziewał. Sudoku to kwadratowy diagram kratkowy 9x9, składający się z dziewięciu podkwadratów 3x3. Celem łamigłówki jest wypełnienie każdego pola w blokach cyframi od 1 do 9, przy czym cyfry nie mogą się powtarzać na całej długości 9-ciu kratek, na poziomie i w pionie.

Dlatego dziś zapraszamy Was do matematycznej łamigłówki i wypróbowania własnych sił!

Autor: Wychowawcy świetlicy, opublikowała KC