Koło plastyczne

MYDEŁKA NA DZIEŃ MATKI

Mydełka domowej roboty

CIEKAWY POMYSŁ NA PREZENT NA DZIEŃ MATKI

Potrzebne będą: żelatyna, płyn do kąpieli, woda, sól, cukier, silikonowe foremki, barwniki spożywcze, kwiatki

Przepis na mydełka domowej roboty

• 75 g żelatyny
  • 250 ml gotowanej wody
  • 250 ml płynu do kąpieli
  • 1 i pół łyżki soli
  • 1/4 łyżeczki cukru

Żelatynę rozpuszczamy w gorącej wodzie, następnie dodajemy sól, cukier, płyn do kąpieli i dobrze mieszamy. Do foremek wkładamy przygotowane dodatki do mydełka (np.  kwiatki) i zalewamy powstałą, płynną masą. Opcjonalnie możemy dodać do każdej z foremek kropelkę barwnika spożywczego, aby nadać mydełkom kolor. Foremki wstawiamy na 45 minut do lodówki.

O czym warto wiedzieć

• Mydełka są niezwykle delikatne, lekko galaretowate – inne niż typowa, twarda kostka mydła. Z podanych proporcji wychodzi ok. 10 sztuk.
  • Jako dodatki najlepiej jest wykorzystać suszone liście i kwiaty. Warto też dodać inne elementy.
  • Barwa płynu do kąpieli nadaje kolor mydełkom, jeżeli będzie on transparentny, to i mydełka wyjdą transparentne.
  • Do białej bazy mydlanej można dodać barwniki spożywcze.

Materiały pochodzą ze strony www.dzieciakiwdomu.blogspot.com.

Autor: Katarzyna Tasarz- Jamróz