Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych - Październik 2020

W Październiku 2020 r. obchodzony jest Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Hasło przewodnie: „Z książką Ci do twarzy”.

W ramach obchodów planowane są następujące wydarzenia:

Akcja: „Oddaj książkę – bądź fair”.

Upewnij się czy nie posiadasz w domu książki ze szkolnej biblioteki. Być może „zawieruszyła” się ona wśród Twoich rzeczy. Będziemy wdzięczni za wszystkie zwrócone książki!.

Ogólnopolski Dzień Głośnego czytania.

5 października (poniedziałek) bibliotekarz spotka się z Uczniami klas pierwszych, drugich oraz trzecich, aby poczytać Im głośno fragment wybranej książki. Natomiast w klasach wyższych (IV-VIII) nauczyciele uczący matematyki przeprowadzą lekcję na rozwiązywanie zadań tekstowych, których treść będzie głośno odczytywana.

Pojedynek książek.

Co tydzień przez 4 tygodnie października będzie ogłaszany pojedynek dwóch wybranych tytułów książek. Jesteś ciekawy jakie to tytuły? Być może jedna z tych książek to Twoja ulubiona? Przyjdź do biblioteki i zagłosuj!  Wyniki ogłaszane będą w każdy poniedziałek po zakończeniu danego pojedynku.

Autor: Katarzyna Kawalec, opublikowała AS