PODSUMOWANIE AKCJI: POJEDYNEK KSIĄŻEK

Przez cały październik, w ramach obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych w naszej bibliotece odbywały się „pojedynki” książek. Co tydzień rywalizowały ze sobą kolejne dwa tytuły. Każdy uczeń mógł oddać jeden głos na wybraną książkę podczas danego pojedynku.

Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem budząc wśród uczniów sporo emocji. Akcja miała nie tylko na celu poznanie zainteresowań czytelniczych użytkowników (uczniowie aktywnie uczestniczyli w doborze tytułów do pojedynków), ale i zwrócenie uwagi na mniej popularne, choć równie ciekawe książki znajdujące się w naszej bibliotece. Poniżej zamieszczono podsumowanie poszczególnych pojedynków. Ze względu na przejście klas IV-VIII na nauczanie zdalne, głosy na ostatnią parę oddawali jedynie uczniowie klas I-III. Dziękujemy wszystkim za udział w naszej bibliotecznej zabawie.

POJEDYNEK I
Brandon Mull: Baśniobór” (część I) – 48 głosy (zwycięzca) kontra: Andrzej Maleszka: „Magiczne Drzewo. Czerwone krzesło” - 30 głosy.

POJEDYNEK II
Holly Webb: „Maksio szuka domu” - 72 głosy (zwycięzca) kontra: Rene Goscinny & Jean-Jacques Sempe: „Nowe przygody Mikołajka” - 46 głosów.

POJEDYNEK III

Jeff Kinney: „Dziennik cwaniaczka. Droga przez mękę” - 60 głosów (zwycięzca) kontra:  Agnieszka Chylińska: „Zezia i Giler” - 8 głosów.

POJEDYNEK IV

Waldemar Cichoń: „Gdzie jesteś cukierku?” - 13 głosów (zwycięzca) kontra: „Nela, mała Reporterka. Nela i tajemnice świata” - 10 głosów.

Autor: Katarzyna Kawalec, opublikowała AS