5 listopad 2020 roku. Międzynarodowy Dzień Postaci Bajek.

Towarzyszą nam od dzieciństwa. Śledzimy ich niezwykłe przygody, wstrzymując oddech,  gdy grozi im niebezpieczeństwo i ciesząc się wraz z nimi szczęśliwym zakończeniem ich perypetii. Postacie bajkowe obchodziły swoje święto, jak co roku 5 listopada. Z tej okazji w naszej bibliotece zorganizowano akcję: „Zaproś postać bajkową do swojego domu”.

Na uczniów czekało wiele książek z baśniami i bajkami. Dla najmłodszych przygotowano kolorowanki z postaciami bajkowymi. Została też zorganizowana wystawa tematyczna, a uczniowie pierwszych klas stworzyli piękne prace przedstawiające ich ulubionych bohaterów bajkowych. Nasza biblioteka posiada wiele zbiorów baśni – tych najpiękniejszych, magicznych... Znajdą się tu również postacie bajkowe przeniesione na karty książek wprost z „disnejowskich” filmów – Herkules, Pocahontas, Kubuś Puchatek, Simba z „Króla Lwa”czy rybka Nemo. Nie zapominajmy o bohaterach z dzieciństwa Waszych rodziców i dziadków – Krasnal Hałabała, Pyza, Kot Filemon i Pankracy oraz Pirat Rabarbar. Postacie bajkowe nieraz pozostają z nami przez całe życie, również te z książek polskich autorów: Bolek i Lolek, Reksio, Miś uszatek czy Koziołek Matołek. Nie tylko Międzynarodowy Dzień Postaci Bajkowych jest odpowiedni na spędzenie czasu ze swoimi ulubionymi postaciami bajkowymi. Każdy inny dzień jest dobry na to, aby wziąć książkę do ręki i wkroczyć w świat bajek, aby potowarzyszyć ich bohaterom w przeżywanych przez Nich przygodach.

Autor: Katarzyna Kawalec, opublikowała AS