Kapelusz Pani Wrony

W minionym tygodniu  pierwszoklasiści  poznali  historię zaginionego kapelusza Pani Wrony.  Opowiadanie rozpoczyna się relacją z piątkowego spotkania pod dębem, na które Pani Wrona przybyła bez swojego kapelusza i w dodatku spóźniona.

Było to niesłychane wydarzenia ponieważ Wrona nigdy nie pojawiała się publicznie bez kapelusza. Wszyscy jej tej ozdoby zazdrościli, nawet najmodniejsza w lesie lisica z apetytem patrzyła na okrycie głowy Pani Wrony. Kapelusz został nawet sfotografowany do gazety, gdzie wychwalano jego liczne zalety. Podczas spotkania Pani Wrona poinformowała zgromadzonych, że jej cenny dobytek został skradziony

Jeżeli chcesz się dowiedzieć w jaki sposób Pani Wrona zgubiła swój kapelusz i czy się odnalazł, to najwyższy czas sięgnąć po książkę Danuty Parlak zatytułowaną "Kapelusz Pani Wrony". To niezwykły zbiór opowiadań pełnych humoru  i niesamowitej fabuły oraz wyjątkowych bohaterów.

Uczniowie klasy I a i I b postanowili zaprojektować dla Pani Wrony kapelusz. Powstały bardzo interesujące modele.

Autor: Anna Chojęta, opublikowała AS