Wojewódzki Konkurs "Wykreuj Zawód Przyszłości"

Zapraszam do udziału w konkursie wojewódzkim z zakresu orientacji zawodowej pt. „Wykreuj zawód przyszłości”.

Uczestnicy konkursu:

Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas 6-8 szkół podstawowych województwa śląskiego.

Zadanie konkursowe:

Zadanie polega na przygotowaniu KARTY INFORMACYJNEJ opisującej zawód, którego jeszcze nie ma, a można się spodziewać, że pojawi się w bliższej lub dalszej przyszłości.

Karta zawodu powinna zawierać następujące informacje:

- nazwa zawodu, opis charakteru pracy i miejsca jej wykonywania, określenie istotnych wymagań i umiejętności osobistych przydatnych w tym zawodzie, określenia ewentualnych predyspozycji zdrowotnych niezbędnych w wykonywaniu zawodu, przedstawienia propozycji drogi kształcenia, podanie uzasadnienia zapotrzebowania wybranego zawodu na rynku pracy w przyszłości.

Wymagania konkursowe:

− Praca powinna być przygotowana samodzielnie.

− Prace mogą być opracowane w dowolnym programie komputerowym, w taki sposób, by ostatecznie stanowiły jednostronicową KARTĘ ZAWODU mieszczącą się na stronie formatu A4 w orientacji pionowej lub poziomej lub jako pracę plastyczną w technice dowolnej,

− Maksymalna objętość pliku (w przypadku prac cyfrowych) może wynosić 15 megabajtów. Format prac cyfrowych powinien mieć rozszerzenie pdf., a w przypadku pracy własnoręcznej – obowiązuje format A4.

− Jedna osoba może zgłosić jedną pracę.

Termin i sposób dostarczenia prac:

Prace w postaci plików cyfrowych należy przesłać na adres: a.szkop.sp9@gmail.com wraz ze skanem podpisanego oświadczenia i metryczki do dnia 25 kwietnia 2021 lub w przypadku prac plastycznych dostarczyć do sekretariatu szkoły.

Szkoła biorąca udział w Konkursie przeprowadza eliminacje wewnętrzne, na podstawie których zgłasza do organizatora maksymalnie 5 najlepszych prac.

Autor: Anna Szkop