Zapraszamy do udziału w akcji „Polak z sercem”

W obecnych czasach, ze względu na sytuację pandemiczną i naukę zdalną, organizowanie akcji charytatywnych na terenie szkoły jest niemożliwe. Jednak nie oznacza to, że musimy zaprzestać pomagania innym. Tym razem chcemy gorąco zachęcić wszystkich do wzięcia udziału w trzeciej już edycji  ogólnopolskiej akcji pod hasłem Polak z sercem”. To jedna z możliwości niesienia pomocy potrzebującym w łatwy i ogólnodostępny sposób. Udział w akcji nie wymaga wielkich środków finansowych, a każdy najdrobniejszy gest ma duże znaczenie.

Akcja „Polak z sercem!” to działanie, którego adresatami są Polacy mieszkający na Białorusi, Ukrainie i Litwie. Celem trzeciej edycji ogólnopolskiej akcji jest pomoc Rodakom w potrzebie.

Od 11 listopada 2020 r. do 30 czerwca 2021r. uruchomiony został tzw. „sms charytatywny” oraz prowadzona jest zbiórka funduszy. Ponadto w tym roku nowością jest wprowadzenie platformy internetowej o nazwie eDaromat, która pozwala przekazać wsparcie na zakup produktów dla potrzebujących Rodaków. Dostępna jest pod adresem polakzsercem.pl .

Ze względu na panującą pandemię koronawirusa tradycyjna zbiórka żywności z długim terminem ważności oraz środków czystości została przełożona.

Akcję pilotuje Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży.

Patronat honorowy nad akcją objęli:

Pan Jan Michał Dziedziczak, sekretarz Stanu, Pełnomocnik Rządu do Spraw Polonii i Polaków za Granicą,
Pani Maria Koc, Senator RP,
JE.  ks. abp Mieczysław Mokrzycki, Metropolita Lwowski Kościoła rzymskokatolickiego,
JE. ks. abp Stanisław Gądecki , Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski,
JE. ks. bp Antoni Pacyfik Dydycz, Przewodniczący Zespołu Pomocy Kościołowi na Wschodzie,
JE. ks. bp Marek Solarczyk, Delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. KSM.

Pomoc przy akcji w ramach partnerstwa ogłosili: Caritas Polska, Caritas Grodno, Caritas Lwów, Fundacja Aniołów Miłosierdzia.

Patronat medialny objęli: TVP Info, Polskie Radio dla Zagranicy, Radio Warszawa, Tygodnik Niedziela, Miesięcznik Wzrastanie, Tygodnik Idziemy, Gość Niedzielny, KAi, eKAi, wpolsce.pl, wiara.pl, niezależna.pl, misyjne.pl, Gazeta Polska.

Zachęcamy wszystkich członków społeczności szkolnej do wsparcia opisanej akcji poprzez wybranie najbardziej dogodnej  dla siebie formy.

Opiekunowie Szkolnego Wolontariatu SP9

Autor: J. Lis, opublikowała JW