Szkolny Tydzień Ekologiczny - zaproszenie :)

Drodzy Uczniowie klas I – III, w ramach Święta Ziemi i Dnia Zdrowia przygotowałam dla Was kilka propozycji :)

19 kwietnia - poniedziałek –proponuję projektowanie maseczki jednorazowej.

Powinna być ciekawa, ale jednocześnie funkcjonalna, czyli wykonana tak, aby można było w niej wystąpić w szkole, gdy już do niej wrócimy. Gotową
maseczkę sfotografuj, możesz zrobić w niej zdjęcie selfie i wyślij na adres: konkursekologicznysp9@wp.pl
Pamiętaj, aby zdjęcie opisać imieniem, nazwiskiem oraz numerem klasy.

20 kwietnia – wtorek - zapraszam Cię do wymyślenia hasła zachęcającego nas, do dbania o naszą Ziemię lub zaproponuj dobre rady na odpady.

Zapisz je komputerowo lub ręcznie na kartce, zrób zdjęcie i wyślij na adres: konkursekologicznysp9@wp.pl
Pamiętaj, aby hasło opisać imieniem, nazwiskiem oraz numerem klasy.

21 kwietnia – środa – jeżeli masz pomysł, to go zrealizuj:
- jesteś uczniem klasy I lub II – skonstruuj zabawkę z odpadów,
- jesteś uczniem klasy III – skonstruuj przedmiot użytkowy z odpadów.

Zrób zdjęcie i wyślij na adres: konkursekologicznysp9@wp.pl
Napisz, jak nazywa się Twój wytwór. Jeżeli masz miejsce w domu, przechowaj pracę do naszego powrotu do szkoły. Zorganizuję wystawę.
Pamiętaj, aby zdjęcie opisać imieniem, nazwiskiem oraz numerem klasy.

22 kwietnia – czwartek – zapraszam Cię wraz z Panią Dorotą Giec do udziału w quizie ekologicznym.

Na stronie internetowej naszej szkoły w tym dniu, od godziny 15.00 do 19.00 będzie aktywny link do trzech quizów: osobno dla klasy I, dla klasy II i klasy III. Pamiętaj, aby wybrać odpowiedni link oraz zapisać się imieniem, nazwiskiem i literą twojej klasy „a” lub „b”.

Dla uczniów wytrwałych, pomysłowych i zaangażowanych w realizację zadań przewidziałam dyplomy i drobne nagrody.

Zapraszam do udziału - Izabela Wyciślik

Uczniowie klasy III b przygotowują przedstawienie, którego treść zachęca nas do dbania o zdrowie. Po powrocie do szkoły nagramy film i opublikujemy go na stronie internetowej naszej szkoły.

Autor: Izabela Wyciślik, opublikowała K.C.