Błyskotliwy pierwszak

W dniu 27.09.2021 najmłodszych uczniów naszej szkoły z klas 1 a i 1 b, odwiedzili panowie policjanci z III Komisariatu Policji w Katowicach. Spotkania odbyły się w ramach akcji „Błyskotliwy pierwszak, czyli bezpieczna droga do szkoły” realizowanej w ramach programu profilaktycznego Komendy Miejskiej Policji w Katowicach, której  głównym celem programu jest wzrost bezpieczeństwa dzieci w wieku szkolnym, korzystających z dróg publicznych. Wszystkie dzieci otrzymały odblaski oraz plany lekcji z wizerunkiem maskotki policyjnego psa „Sznupka". Będą one przypominać dzieciom, jak istotne dla ich bezpieczeństwa jest korzystanie z elementów odblaskowych.

Współpraca z policją jest stałym elementem działań profilaktycznych i wychowawczych w naszej szkole i wpisana jest do  realizacji w ramach strategii działań na rok szkolny 2021/2022 Szkolnego Programu Wychowawczo- Profilaktycznego.

Autor: Elżbieta Tajs, opublikowała AS