W SZKOLE TOWARZYSZY NAM SZNUPEK

Program Profilaktyczny Bezpieczne Dziecko – przyjaciel Sznupka. Bezpieczny Nastolatek"

Miejski Program Profilaktyczny pod tym tytułem został opracowany i jest realizowany dzięki współpracy:

• Rady Pedagogów i Psychologów Szkolnych Katowic,
  • Pełnomocnika prezydenta ds.. Rozwiązywania Problemów Uzależnień,
  • Wydziału Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Katowice,
  • Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Katowice,
  • Straży Miejskiej w Katowicach

Głównym celem programu jest ograniczenie przestępczości oraz różnego rodzaju zjawisk patologicznych w środowisku dzieci szkół podstawowych na terenie miasta Katowic,  zapobieganie zagrożeniom oraz  poprawa bezpieczeństwa dzieci i młodzieży

Od października, podczas godzin  wychowawczych, nauczyciele będą realizować założenia Programu, korzystając ze scenariuszy opracowanych przez Autorów.

Uczniowie mają możliwość brania udziału w konkursach „Bezpieczne Dziecko – Przyjaciel Sznupka” oraz „Z Bajką Bezpieczniej”, ogłaszanych przez organizatorów.

Ważne linki:

Śpiewaj ze Sznupkiem

Sznupek radzi młodzieży

Sznupek radzi dzieciom

Sznupek radzi rodzicom i opiekunom

Autor: Elżbieta Tajs, opublikowała AS