MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEKA SZKOLNYCH

Miesiąc październik jest szczególnym czasem dla bibliotek szkolnych, wówczas odbywają się obchody Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych. Hasło przewodnie tegorocznych obchodów: BAŚNIE I LEGENDY Z CAŁEGO ŚWIATA.

Z tej okazji nasza szkolna biblioteka przygotowała dla czytelników kilka zabaw czytelniczych.

Pierwszą z nich są WYZWANIA CZYTELNICZE. Chętni uczniowie wybierają spośród wcześniej przygotowanych wyzwań jedno lub kilka, które realizują zdobywając określoną liczbę punktów. Uczniowie, którzy zdobędą największą liczbę punktów otrzymają ocenę celującą z języka polskiego, dyplom oraz drobny upominek.

Drugą akcją, znaną już z zeszłorocznych obchodów święta bibliotek szkolnych, jest POJEDYNEK KSIĄŻEK. Co tydzień dwie wybrane książki będą rywalizować ze sobą o głosy czytelników. Zachęcamy uczniów to aktywnego udziału w wyborze kolejnych tytułów do pojedynków.

Ponadto w dniach 04 – 08 października uczniowie klas ósmych będą czytać swoim młodszym kolegom i koleżankom z klas I, II i III, baśnie i legendy w ramach OGÓLNOPOLSKIEGO DNIA GŁOŚNEGO CZYTANIA.

Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów do wspólnego świętowania. Odwiedzajcie naszą bibliotekę można oddać głos na ulubioną książkę, ale i obejrzeć wystawę baśni i legend z całego świata; książek z tego gatunku znajdziecie w naszej bibliotece naprawdę sporo.

Autor: Katarzyna Kawalec, opublikowała AS