Wyzwania czytelnicze

Drodzy uczniowie, od początku października w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych trwa akcja: „Wyzwania czytelnicze”. Część z Was oddała już swoje prace i widać, że spodobała Wam się nasza zabawa czytelnicza, ponieważ realizujecie kolejne wyzwania. Zachęcam również innych do włączenia się do naszej akcji: stwórzcie komiks czy quiz do przeczytanej baśni lub legendy, nauczcie się wiersza, sięgnijcie do książki z gatunku, do którego nigdy nie sięgacie, być może okaże się być interesująca? Zdobywajcie punkty! Najbardziej zaangażowanych nasi poloniści nagrodzą dobrą oceną J

Jeżeli zainteresowanie „Wyzwaniami czytelniczymi” będzie się utrzymywało, przedłużymy czas jej trwania.
Poniżej, dla przypomnienia wymieniamy wszystkie 10 wyzwań:

WYZWANIA CZYTELNICZE:

Przeczytam:

1. Dowolną legendę z książki pt.: „Polskie legendy” i stworzę do niej okładkę” –  10 pkt.
  2. Dowolną legendę lub baśń i ułożę quiz na jej temat – 10 pkt.
  3. Dowolną legendę lub baśń i stworzę do niej komiks – 10 pkt.
  4. Dowolną książkę, której autorem jest Stanisław Lem i napiszę do niej recenzję – 10 pkt.
  5. Książkę, która ma w tytule: kolor, miejsce, liczbę, kwiat, zwierzę, ubranie, porę roku, pojazd, miesiąc, jedzenie, osobę (do wyboru) – 3 pkt.
  6. Książkę z gatunku, do którego rzadko sięgam – 5 pkt
  7. Książkę polskiego autora – 5 pkt.
  8. Tom wierszy – 5 pkt.
  9. Klasykę – 5 pkt.

Lub:

10. Wyrecytuję przynajmniej 10 wersów dowolnego wiersza (może być więcej) – 3 pkt.

Bibliotekarz zastrzega sobie prawo zweryfikowania czy uczestnik zabawy rzeczywiście przeczytał daną książkę.

Autor: Katarzyna Kawalec, opublikowała AS