Światowy Dzień Zyczliwości i Pozdrowień

21 listopada obchodzony jest jako  Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, dzień pełen uśmiechu dla innych i  pozytywnych emocji. Wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych a jego oryginalna nazwa brzmi Hallo World Day. Obecnie Dzień Życzliwości obchodzony jest w ponad 180 krajach.

Również w naszej szkole ten dzień upłynął w miłej atmosferze. Samorząd Uczniowski włączył się aktywnie w jego przygotowanie. Wszyscy uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły wylosowali ozdobne ruloniki z miłymi słowami. Pojawiały się  uśmiechy na twarzach, kiedy liściki były odczytywane i wzajemnie sobie pokazywane. Był to niezwykły i piękny dzień. Zachęcił nas do bycia miłym i otwartym na drugiego człowieka. Stał się też okazją do poruszenia w czasie lekcji tematu szacunku i życzliwości w stosunku do innych.

BĄDŹMY  ŻYCZLIWI NIE TYLKO OD ŚWIĘTA

Autor: Elżbieta Tajs, opublikowała AS