InterACT

W dniach 17 i 18 maja 2022 r. w klasach 1 a i 1 b wdrożony został program edukacji antydyskryminacyjnej InterACT.

Celem programu jest kształtowanie adekwatnych postaw wobec różnych form niepełnosprawności, a także zaburzeń w komunikowaniu się, w tym zmiana postaw społecznych wobec jąkania. Najważniejsze przesłanie programu brzmi: Każdy z nas jest inny i każdy taki sam – każdy z nas jest wyjątkowy! Budujmy świat bezpieczny i przyjazny dla wszystkich dzieci.

Poprzez udział w zajęciach InterACT dzieci nauczyły się jak adekwatnie reagować i skutecznie wspierać osoby z różnymi formami niepełnosprawności oraz jąkające się.

Uczniowie obejrzeli polskie wersje filmików z udziałem kukiełek edukacyjne, rozmawiały na temat treści poruszanych w filmie i wykonały prace w zeszycie ćwiczeń. Na zakończenie programu dzieci otrzymały dyplomy uczestnictwa.

Zajęcia bardzo się podobały i dały dzieciom wiele radości.

Autor: Elżbieta Tajs, opublikowała AS