Kondycję mam, bo o nią dbam!

Akcja przeprowadzona w ramach programu Szkoła Promująca Zdrowie :)

Ruch to nasza naturalna potrzeba i element prawidłowego rozwoju dziecka. Ważne jest , aby towarzyszyć dziecku w jego aktywności fizycznej, wspierać go i motywować do działania. Według Światowej Organizacji Zdrowia minimalna dzienna dawka ruchu to 60 minut umiarkowanej lub intensywnej aktywności. Ważne jest aby była ona dopasowana do wieku i możliwości dziecka oraz miała atrakcyjną formę. Jak więc spełnić te wymagania?

Dlatego w naszej szkole przeprowadzona została po raz pierwszy akcja Kondycję mam, bo o nią dbam w ramach działań programu Szkoła Promująca Zdrowie. Miała ona na celu pokazać, w jaki sposób uczniowie zwiększają swoją aktywność fizyczną poza szkołą ,a tym samym promują zdrowy styl życia. Mamy nadzieję, że dyscypliny sportowe i pasje zachęcą innych do spędzania swojego wolnego czasu w inny sposób niż dotychczas.

Spośród nadesłanych zdjęć i filmów komisja konkursowa miała niemały problem, aby nagrodzić te najlepsze. Jesteśmy bardzo szczęśliwe , że uczniowie naszej szkoły tak intensywnie i z ogromną pasją realizują swoje postanowienia .

Nie od dziś wiadomo , że aktywność ruchowa pozytywnie wpływa na rozwój nie tylko fizyczny , ale również emocjonalny, społeczny i umysłowy.

I miejsce Jan Prus ( IVa ) , Michał Prus ( IIa) Laura Bugiel ( VIII c)

II miejsce Małgorzata Wiecha ( II a)

III miejsce Nela Chrabąszcz ( II a) , Jakub Chrabąszcz ( I b)

Gratulujemy!! :)