Tydzień Ekologiczny

W dniach 24-28 kwietnia uczniowie naszej szkoły mieli okazję uczcić małymi akcentami Światowy Dzień Ziemi, który jak co roku przypada na końcówkę kwietnia.

W poniedziałek świętowaliśmy Dzień Słońca, bez którego życie na naszej planecie byłoby niemożliwe.

W tym dniu uczniowie przyszli ubrani na żółto lub posiadali element garderoby w tym kolorze. Każda klasa przeprowadziła wybory na najbardziej uśmiechniętą osobę w klasie.

Środa upłynęła pod hasłem Zdrowia i Ognia .W tym dniu uczniowie byli ubrani na pomarańczowo/ czerwono. Podczas zajęć odbyła się pogadanka na temat wpływu zanieczyszczeń środowiska na nasze zdrowie, a także uczniowie mieli za zadanie wykonać indywidualną konkursową pracę plastyczną nt "Zdrowie dla wszystkich" lub "Ziemia i zdrowie" Na wyniki musimy jeszcze poczekać do 11 maja.

Kolor czerwony ma być symbolem ognia, a tym samych symbolizować problem jakim jest wypalanie traw, dlatego wspólnie omówiliśmy zagrożenia dla świata ożywionego.

W Światowym Dniu Ziemi postaraliśmy się, aby w szkole się zazieleniło od koloru naszych ubrań. Każda klasa przygotowała konkursowe przewodnie hasło ekologiczne tegorocznego tygodnia oraz plakat "Chcemy żyć w czystym świecie". Prace były przygotowywane wspólnie całą klasą.

Tegoroczny tydzień zakończyliśmy Dniem Wody, ubrani na niebiesko w butelką wody mineralnej zamiast słodkiego napoju obejrzeliśmy edukacyjne filmy nt. roli wody dla naszego zdrowia oraz planety.

Uwieńczeniem obchodów Dnia Ziemi będzie I edycja Pokazu EKO MODY strój wyczarowany z odpadów w dniu 8 maja.

organizatorzy : Edyta Grabizna Kusz, Marcin Franke

Autor: E. Grabizna - Kusz, opublikowała K. Cyrus