Bajkowa matematyka 2023

Zachęcamy uczniów klas IV - VIII do udziału w kolejnej edycji szkolnego konkursu literacko - matematycznego "Bajkowa matematyka".

Konkurs literacko – matematyczny dla uczniów klas IV- VIII

"Bajkowa matematyka"

Zadanie konkursowe:

Napisz opowiadanie o twoim spotkaniu z bohaterem wybranej lektury obowiązkowej. Opowiedz o waszej wspólnej przygodzie, która przekonała Cię do tego, że w życiu przydaje się matematyka. Wykaż się dobrą znajomością lektury, którą wybrałeś/wybrałaś. Twoja praca powinna liczyć co najmniej 200 wyrazów.

Cele konkursu:

• Wyrabianie i rozwijanie zdolności rozumienia utworów literackich.
  • Kształcenie umiejętności uczestniczenia w kulturze polskiej i europejskiej, szczególnie w jej wymiarze symbolicznym i aksjologicznym.
  • Rozwijanie rozumienia twórczego i sprawczego charakteru działań językowych oraz formowanie odpowiedzialności za własne zachowania językowe.
  • Kształcenie umiejętności poprawnego mówienia oraz pisania zgodnego z zasadami […] pisowni polskiej.
  • Rozwijanie umiejętności wypowiadania się w określonych formach wypowiedzi pisemnych - opowiadanie.
  • Rozwijanie umiejętności stosowania środków stylistycznych i dbałości o estetykę tekstu oraz umiejętność organizacji tekstu.
  • Pokazanie korelacji między matematyką a innymi dziedzinami.
  • Popularyzacja matematyki.
  • Rozumienie oraz umiejętne wykorzystanie pojęć lub działań matematycznych.

Termin:  18.05 – 07.06.2023 r.

Pracę należy napisać komputerowo Times New Roman 12,  zapisać w pliku PDF, wysłać  do nauczyciela:

Aneta Frączek: aneta.fraczek@wp.pl

Anna Szkop: ania.szkop@poczta.onet.pl

Ogłoszenie wyników konkursu i rozdanie nagród w ostatnim tygodniu  roku szkolnego 2022/2023.

Autor: Aneta Frączek i Anna Szkop