Szkolny Konkurs Plastyczny - "Tornister lekki jak chmurka" - zaproszenie

Zapraszamy uczniów dla 1 - 3 do wzięcia udziału w Szkolnym Konkursie Plastycznym "Tornister Lekki jak chmurka" :) Poniżej zmieszczamy regulamin konkursu :) Zapraszamy :)

SZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY

Tornister Lekki jak chmurka”

Klasy I – III

Temat prac:„Tornister lekki jak chmurka” - wykonanie pracy plastycznej przedstawiającej właściwie zapakowany tornister.

Zadanie: Zadaniem uczniów jest wykonanie pracy plastycznej (format A3) na podany temat wybraną techniką plastyczną.

Sposób realizacji: Praca indywidualna.

Termin i miejsce składania prac: do 29 września 2023 r. w gabinecie pedagoga szkolnego lub świetlicy szkolnej.

Cele konkursu:

1. Rozbudzanie i rozwijanie wrażliwości estetycznej oraz zdolności i umiejętności artystycznych dzieci;

2. Alternatywna forma twórczego spędzania czasu wolnego;

3. Inspirowanie do twórczych poszukiwań w dziedzinie plastyki, poszerzenie wiedzy w zakresie różnych technik plastycznych;

4. Rozwijanie wyobraźni uczniów;

5. Zapoznanie uczniów z zasadami właściwego pakowania tornistra.

Uczestnicy:

1. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas I - III.

Temat i zadanie:

1. Zadaniem uczniów jest wykonanie pracy plastycznej na podany temat.

2. Praca plastyczna musi być zgodna z tematem konkursu, twórcza i oryginalna, wykonana dowolną techniką płaską (malowanie, rysowanie, wycinanie, wydzieranie, wyklejanie) w formacie A3.

3. Prace muszą być wykonane samodzielnie przez dzieci, pod kierunkiem nauczyciela lub rodziców.

4. Każdy uczestnik konkursu może wykonać jedną pracę konkursową.

5. Każda praca musi być opisana: imię i nazwisko autora, klasa do której uczęszcza.

6. Prace należy dostarczyć do gabinetu pedagoga szkolnego lub świetlicy szkolnej
    do dnia 29 września 2023 r.

7. Przy ocenie prac jury będzie brało pod uwagę pomysłowość, staranność wykonania pracy, artyzm.

8. Najlepsze prace konkursowe zostaną wyeksponowane na terenie szkoły oraz stronie internetowej szkoły.

9. Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi dnia 2 października 2023 r.

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU :)

Katarzyna Cyrus – pedagog szkolny