Szkolny Konkurs Fotograficzny "Wspomnienia z wakacji 2023" - zaproszenie

Zapraszamy uczniów klas I – VIII do udziału w konkursie fotograficznym „Wspomnienia z wakacji 2023”.

Poniżej zamieszczamy regulamin konkursu. Zapraszamy :)

Regulamin szkolnego konkursu fotograficznego ,, Wspomnienia z wakacji 2023’’

I. Postanowienia ogólne:
1. Organizatorzy konkursu: mgr Dorota Skowrońska, mgr Aleksandra Szews,mgr Anna Czerminska
2. Konkurs skierowany jest do uczniów szkoły podstawowej nr 9 w Katowicach, kl. I- VIII
3. Celem konkursu jest:
- uwrażliwianie uczniów na otaczające nas piękno,
- rozwijanie zainteresowań pozalekcyjnych,
- doskonalenie umiejętności fotograficznych,
- wprowadzenie uczniów w atmosferę zdrowej rywalizacji.

II. Zasady konkursu:
1. Czas trwania konkursu – od 18 września 2023 r. do 29września 2023 roku.
2. Przystępując do konkursu uczestnik akceptuje niniejszy regulamin, a w szczególności zapewnia, że:
- posiada pełnię praw autorskich do zgłoszonej pracy,
- prace zostały wykonane osobiście przez uczestnika i nie są kopią fotografii stworzonych przez inne osoby,
- nie narusza praw autorskich osób trzecich,
- nie narusza dóbr osobistych osób, które zostały na nich przedstawione oraz innych dóbr prawnie chronionych
- uczestnik ma zgodę osób, których wizerunek utrwalono na fotografii, na ich publikację i wykorzystanie zgodnie z regulaminem konkursu.
3. Każdy uczestnik może zgłosić jedną pracę.
4. Format prac: plik jpg lub zdjęcie
5. Technika wykonania zdjęć dowolna.
6. Fotografie zapisane w formacie JPEG należy przesłać drogą elektroniczną na adres e- mail d_skowronska@wp.pl lub szews.aleksandra@gmail.com
7. Fotografie muszą być opisane:
- imię i nazwisko autora,
- temat zdjęcia,
- klasa.
8. Nagrodzone prace zostaną zamieszczone na szkolnej stronie internetowej.

III. Zasady rozstrzygnięcia konkursu:
1. Prace zostaną ocenione przez profesjonalne jury w składzie powołanym przez organizatora.
2. Decyzja jury jest ostateczna i nie przysługuje od niej tryb odwoławczy.
3. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone do 06.10. 2023 roku na stronie internetowej szkoły.
4. Laureaci otrzymają nagrody w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I-III oraz klasy IV-VIII.
5. Dodatkowych informacji udzielają: Dorota Skowrońska, Aleksandra Szews

IV. Postanowienia końcowe:
1. Wzięcie udziału w konkursie (przesłanie prac) jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na wykorzystywanie danych osobowych uczestnika.
2. Organizator nie ponosi odpowiedzialności prawnej za naruszenie praw autorskich osób trzecich przez uczestników konkursu.
3. Organizator zastrzega sobie prawo do przedłużenia konkursu bez podania przyczyny.
4. Regulamin jest dostępny na stronie internetowej szkoły.
5. Przesłanie zdjęć jest równoznaczne z akceptacją regulaminu konkursu oraz zgodą na przetwarzanie danych osobowych na potrzeby konkursu.

Organizator:
Dorota Skowrońska