„Treasure Island” - Hiszpania

OTURA – GRANADA -  SPAIN

CEIP VIRGEN DE LA PAZ

FROM  18th MARCH  TO 22nd MARCH  2019

ERASMUS + PROJECT  „Conquering books again”

W wizycie wzięli udział nauczyciele i uczniowie z pięciu krajów partnerskich: Hiszpanii, Turcji, Rumunii, Włoch i Polski. Polska grupa liczyła 12 osób: 3 nauczycieli i 12 uczniów z klas V-VIII.

Tematem przewodnim wizyty była ekranizacja powieści Roberta Louisa Stevensona „Treasure Island”.

Gospodarze powitali gości bardzo ciekawym programem artystycznym. Zaprezentowali ludowe tańce oraz pieśni.

Uczestnicy zwiedzali szkołę partnerską, spotykali się z uczniami i nauczycielami oraz obserwowali lekcje.

Odbyło się także spotkanie z władzami lokalnymi Otury.

Nauczyciele wzięli udział w dwóch sesjach roboczych na których omawiano postępy prac nad Projektem oraz dzielono się doświadczeniami zdobytymi podczas filmowania poszczególnych rozdziałów powieści „Wyspa skarbów”.

Prezentację polskiej wersji filmu przygotowali uczniowie klas V-VIII podczas zajęć Kółka Erasmusa.

Wszystkie szkoły partnerskie przedstawiły swoje filmy podczas uroczystej projekcji w Centrum Kultury im. Federico Garcii Lorki z udziałem uczniów, nauczycieli i rodziców. Polski film bardzo spodobał się widzom i zebrał owację.

Podczas drugiej sesji roboczej analizowaliśmy stopień realizacji zadań Projektu na drugi rok i uznaliśmy, że wszystkie zamierzenia zostały zrealizowane zgodnie z planem. Opracowaliśmy także wspólną ankietę „Satisfaction Survey for beneficiaries (children)” mającej badać stopień zadowolenia uczniów w udziale w Projekcie. Podczas wizyty goście zwiedzali Oturę i Granadę, w tym wspaniały warowny zespół pałacowy Alhambra a także Kordobę, m.in. słynny meczet i katedrę.Zorganizowano również pokaz tańców flamenco.

Wszyscy serdecznie podziękowali gospodarzom za niezapomniana wizytę.

Autor: Dorota Ruebenbauer, opublikowała AS