Wizyta w Turcji

ERASMUS+ PROJECT ‘CONQUERING BOOKS AGAIN’

SECOND TRANSNATIONAL MEETING

20 MAY TO 22 MAY ISTANBUL, TURKEY

Ostatnia wizyta w ramach Projektu odbyła się w tureckim Stambule w dniach od 20 do 22 maja 2019 r. podczas trwania Ramadanu. W wizycie wzięli udział nauczyciele z 5 krajów partnerskich: Polski, Hiszpanii, Rumunii, Włoch i Turcji.

Wizyta rozpoczęła się uroczystym przywitaniem w szkole przez nauczycieli, uczniów i rodziców. Uczniowie tureccy przygotowali bardzo ciekawy program artystyczny świętując jednocześnie narodowe Święto Niepodległości. Następnie goście zwiedzali świetnie wyposażoną szkołę spotykając się z uczniami, nauczycielami i rodzicami. Podczas zajęć w szkole uczyliśmy się trudnej sztuki „malowania na wodzie” oraz otrzymaliśmy lekcję gry na tradycyjnych bębnach.

Nauczyciele wzięli udział w dwóch sesjach roboczych na których analizowano podjęte działania oraz rezultaty Projektu, pracowano również  nad raportem końcowym Projektu.

Podczas wizyty odbyło się spotkanie z  władzami lokalnymi, podczas którego dowiedzieliśmy się wielu ciekawych faktów na temat historii i osiągnięć regionu.

Gospodarze zorganizowali całodniową wycieczkę z przewodnikiem  po Stambule, podczas której mieliśmy okazję podziwiać m.in: muzeum Haga Sophia, Meczet Sulejmana, Muzeum mozaik pałacowych, pałac sułtanów Topkapi, Wielki Bazar a także płynąć statkiem po wodach Bosforu.

Odwiedziliśmy także miejski Dom  Kultury gdzie zaprezentowano nam piękny koncert tradycyjnej muzyki tureckiej.

Wszyscy serdecznie podziękowali gospodarzom za wspaniałą  atmosferę i  niezwykłą gościnność.

Autor: Dorota Ruebenbauer, opublikowała AS