Dbam o bezpieczeństwo swoje i innych - Innowacja pedagogiczna

Od 6 maja 2019 r. do 6 czerwca 2019 r. uczniowie klas drugich wzięli udział w innowacji pt. „Dbam o bezpieczeństwo swoje i innych”, której celem było zwrócenie uwagi na bezpieczeństwo uczniów w różnych miejscach szkoły. Podczas zajęć dzieci prowadziły obserwacje, symulacje, rozmowy.  Zapoznawały się z regulaminami bezpieczeństwa i sprawdzały ich przestrzeganie.

Autorami innowacji są: Dorota Giec i Anna Piekutowska

Efektem pracy uczniów są  znaki ostrzegające lub przypominające o bezpieczeństwie, oraz pomysł wprowadzenia ruchu prawostronnego za pomocą specjalnych oznaczeń. Podczas pracy uczniowie wykazywali się dużą kreatywnością, doskonalili współpracę w grupie oraz wykorzystywali nowoczesne technologie.

Mamy nadzieję, że oznaczenie w ciekawy sposób  niebezpiecznych miejsc w szkole zwróci uwagę  wszystkich uczniów i znacząco wpłynie na poprawę bezpieczeństwa na korytarzach, schodach i boisku szkolnym.