Pasowanie na ucznia

Tegoroczne Pasowanie na Ucznia, które miało miejsce 3 października 2019 r. było wielkim egzaminem dla kandydatów na uczniów Szkoły Podstawowej nr 9 im. Jana Brzechwy w Katowicach

Wędrując przez krainy muzyki, języka polskiego, krainę grzeczności i geograficzno-historyczną przyszli uczniowie musieli wykazać się niebywałą wiedzą i umiejętnościami. W wędrówce tej towarzyszyły im dobre wróżki.  Z dużym niezadowoleniem na scenę wtargnęła niezaproszona na uroczystość  „czarna wróżka”, która o mały figiel zniweczyłaby całe przedsięwzięcie. Ostatecznie dzieci obiecały wróżce, że już o niej nie zapomną. Prowadząca uroczystość Emila (uczennica klasy VIII b) zobowiązała dzieci w akcie ślubowania do wywiązywania się z obowiązków ucznia, do miłości Ojczyzny, szacunku wobec rodziców i nauczycieli oraz wzajemnej życzliwości  w szkolnym gronie kolegów i koleżanek. Pani dyrektor czarodziejskim ołówkiem pasowała każdego kandydata na prawowitego ucznia naszej szkoły. Uczniowie otrzymali z rąk Oli – przewodniczącej samorządu uczniowskiego legitymacje szkolne oraz prezenty przygotowane przez kolegów z klas III, tak jak to bywa podczas miłych i uroczystych spotkań.

Autor: Izabela Wyciślik, opublikowała AS