Ogólnopolski dzień głośnego czytania

W dniu 30 września 2019 włączyliśmy się w obchody „Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania”,

przeprowadzając akcję Szkolnego Wolontariatu pod hasłem „Starsi czytają młodszym”. W akcję  ochoczo zaangażowali się uczniowie i  uczennice klas 7B i 8A, którzy w czasie zajęć lekcyjnych czytali uczniom klas 1-3 wybrane i przygotowane wcześniej teksty z literatury dziecięcej.

Na pamiątkę tego wydarzenia uczniowie starsi podarowali młodszym piękne zakładki do książek wykonane przez uczniów starszych na zajęciach z techniki. Drugim etapem realizacji tej akcji będą odwiedziny w połowie października uczniów klas 7B i 8A w pobliskim przedszkolu, aby najmłodsze dzieci mogły także cieszyć się przyjemnością słuchania ciekawych tekstów, czytanych przez starszych kolegów i koleżanki.

Autor: Julita Lis, opublikowała AS