Zgrana klasa - zajęcia dla klas pierwszych

Dnia 03.10.2019 w ramach współpracy szkoły z Poradnią Psychologiczno- Pedagogiczną nr 2 w Katowicach zorganizowane zostały pierwsze zajęcia w ramach  programu zajęć integracyjno – profilaktycznych dla uczniów klas I szkół podstawowych pt. „Zgrana klasa”.

Dzieci rozpoczynające edukację szkolną, w klasie pierwszej szkoły podstawowej wkraczają w nowe środowisko rówieśników. Poznają nowego wychowawcę, inne miejsce pracy – nauki, prawa i obowiązki ucznia.

Dziecko do prawidłowego funkcjonowania w szkole potrzebuje atmosfery wzajemnego zrozumienia, poczucia bezpieczeństwa. Ważne jest wspólne ustalanie zasad oraz bycie  członkiem zintegrowanej grupy.

Program ma na celu:

• integrację zespołu klasowego,
  • wprowadzenie podstawowych zasad poprawnej komunikacji,
  • budzenie w uczniach odpowiedzialności za atmosferę panującą w klasie poprzez tworzenie między dziećmi pozytywnych relacji nacechowanych życzliwością i zaufaniem, w celu zmiany pozycji uczniów nieakceptowanych w zespole klasowym,
  • wyróżnienie uczniów akceptowanych.

Zajęcia będą kontynuowane wg terminarza Poradni.

Autor: E. Tajs, opublikowała JW