Historia Śląska w losach ludzi - konkurs

Szkoła Podstawowa nr 9 im. Jana Brzechwy w Katowicach zaprasza uczniów klas I-VIII katowickich szkół do udziału w międzyszkolnym konkursie „HISTORIA ŚLĄSKA W LOSACH LUDZI”.

Regulamin konkursu.

Początek listopada to czas zadumy i wspominania tych, którzy odeszli z tego świata. Pamiętamy także o tych, którzy uczestniczyli w życiu Śląska i zmieniali go na lepsze. Zmarłych z naszego regionu wspominaliśmy w galerii zdjęciowej powstałej na świetlicy.

W ten sposób narodził się pomysł konkursu poświęconego Ślązakom, którzy wywarli wpływ na rozmaite dziedziny naszego życia poprzez swe osiągnięcia w kulturze, sztuce, technice oraz przemyśle. To ludzie, którzy w  znaczący sposób wpłynęli także na rozwój Śląska. Ich dorobek nierzadko jest wykorzystywany do dziś. Mało kto wie, że twórca Nivei, jednego z najpopularniejszych kremów na świecie, pochodził z Gliwic - Nazywał się Oskar Troplowitz i z wykształcenia był farmaceutą. Swój produkt wytworzył i rozpowszechnił w 1911 roku. Dzięki temu, jego firma osiągnęła światowy sukces.

Autor: Anna Szkop