BohaterON

Już po raz drugi uczniowie SP 9 włączyli się do ogólnopolskiej akcji "BohaterON w Twojej szkole" realizowanej w ramach projektu "BohaterON - włącz historię" pod patronatem MEN i IPN. Celem kampanii jest upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego orz promocja historii Polski XX wieku.

W ramach akcji koordynowanej przez nauczycieli Anetę Frączek i Julitę Lis podjęto następujące działania w szkole:

• uczniowie klasy VI a wykonali plakaty informujące o przeprowadzaniu akcjij w szkole, które rozwiesili na szkolnych korytarzach;
  • informacja o akcji została zamieszczona na stronie internetowej szkoły;
  • nauczyciele klas II - VIII przeprowadzili tematyczne lekcje wprowadzające tematykę Powstania Warszawskiego i akcji BohaterON;
  • uczniowie klas II - VIII wykonali kartki, laurki, zredagowali listy do Powstańców. Łącznie wysłano 170 kartek, listów, laurek przygotowanych przez uczniów naszej szkoły.

Autor: Aneta Frączek, opublikowała AS