Szkolny Konkurs Recytatorski

W konkursie uczestniczą wszyscy chętni uczniowie klas I-VI. •Uczestnik prezentuje wiersz lub fragment prozy polskiego autora.

Prezentowane utwory oceniane są przez jury pod względem następujących kryteriów:

• Dobór repertuaru (wartości artystyczne utworów oraz ich dostosowanie do możliwości wykonawczych uczestnika, jego wieku, itd.)
  • Interpretacja utworów, kultura słowa - dykcja, emisja, ekspresja, intonacja.
  • Ogólny wyraz artystyczny.

Wyniki:

I miejsce – Antoni Przybyło – klasa 2a (wiersz pt. „Małpa w kąpieli”)

II miejsce – Małgorzata Szarejko – klasa 1c (wiersz pt. „Kwoka”)

III miejsce – Julia Kisiel – klasa 2b (wiersz pt. „Stonoga”)

Klasy IV-VI

I miejsce – Krzysztof Trocha – klasa 6b (wiersz pt. „Sokrates tańczący”)  i  Wiktor Wanca – klasa 6a (wiersz pt. „Alpuhara”)

II miejsce – Kinga Słota – klasa 4a (wiersz pt. „O Grzesiu kłamczuchu i jego cioci”)

III miejsce – Wiktoria Rusznica– klasa 6b (wiersz pt. „Kot w pustym mieszkaniu”)

GRATULACJE !!!