Rok szkolny 2014/2015

Dzień Pluszowego Misia

Już po raz kolejny 25 listopada 2014 roku uczniowie mieli okazję świętować Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji biblioteka przygotowała konkurs na "Miłośnika ciszy". Dzieci, które przyniosły do szkoły swoje pluszaki poddały się operacji mierzenia misiom uszka. Największe miał Majtuś (10,5 cm), a najmniejsze Mini (3 mm). Dla zwycięzców przewidziano nagrody ;-).

Poza konkursem uczniowie tego dnia kolorowali ilustracje oraz wykonywali laurki dla swoich pociech. Dzieci już nie mogą się doczekać kolejnej takiej imprezy...

Targi Książki w Katowicach

21 listopada 2014 roku uczestnicy kółka czytelniczo-bibliotecznego z elementami biblioterapii wybrali się do hali widowiskowo-sportowej "Spodek" na targi książki. Uczniowie mieli okazję poznać nowości wydawnicze, porozmawiać z Dariuszem Rekoszem oraz wziąć udział w zabawach przygotowanych przez organizatorów. Za rok szykuje się kolejne takie wyjście ;-)

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

Już po raz kolejny w naszej szkole odbyła się impreza z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych. W tym roku uczniowie mogli wziąć udział w trzech konkursach:

• "Zakładkolandia" dla klas I-III oraz IV-VI
  • "Książki mojego dzieciństwa" dla klas IV-VI
  •  "Ile ważą książki" dla klas I-VI

27 października odbył się wielki finał imprezy. Tego dnia czekało na uczniów mnóstwo atrakcji i wiele nagród do zdobycia. Roztrzygnięto konkursy, rozdano niezliczoną ilość zakładek, poznano ciekawe książki.

Kolejna taka impreza już za rok :-)

Regulamin szkolnego konkursu plastycznego „Zakładkolandia” dla uczniów

klas I-III oraz IV-VI

1. Celem konkursu jest popularyzacja książek i bibliotek.
  2. Uczniowie klas I-III oraz IV-VI mają za zadanie wykonać samodzielnie dowolną techniką zakładkę do książki.
  3. Każdy uczeń może oddać tylko jedną pracę.
  4. Zakładki będą przyjmowane do 23 października 2014 r. w bibliotece szkolnej.
  5. 24 października 2014 r. zbierze się komisja, która zadecyduje o przyznanych miejscach konkursowych.
  6. W skład komisji wchodzą:

Katarzyna Cyrus

Aleksandra Szews

Katarzyna Antosz

7.   Ogłoszenie zwycięzców nastąpi 27 października 2014 r.  o godzinie 11.30 w bibliotece szkolnej.

8.    Dla zwycięzców przewidziane są nagrody.

Regulamin szkolnego konkursu „Książki mojego dzieciństwa” dla uczniów klas IV-VI

1. Celem konkursu jest popularyzacja książek i bibliotek.
  2. Uczniowie klas I-VI mają za zadanie:

• odnaleźć rozwieszone w bibliotece 10 cytatów wskazujących ulubione książki nauczycieli z lat dziecięcych,
  • przyporządkować tytuł książki do właściwego nauczyciela,
  • przynieść do biblioteki do 23 października 2014 r. podpisaną kartkę z odpowiedziami.

3.   24 października 2014 r. zbierze się komisja, która sprawdzi odpowiedzi i zdecyduje, kto wskazał najwięcej prawidłowych odpowiedzi.

4.    W skład komisji wchodzą:

• Katarzyna Cyrus
  • Aleksandra Szews
  • Katarzyna Antosz

5.   Ogłoszenie zwycięzców nastąpi 27 października 2014 r. o godzinie 11.30 w bibliotece szkolnej.

6.   Dla zwycięzców przewidziane są nagrody.

Regulamin szkolnego konkursu „Ile ważą książki” dla uczniów klas I-VI

1. Celem konkursu jest popularyzacja książek i bibliotek.
  2. Uczniowie klas I-VI mają za zadanie podnieść stos 10 książek, a następnie napisać na specjalnie przygotowanych kartkach ile ważą wybrane publikacje, swoje imię, nazwisko oraz klasę.
  3. Konkurs trwa do 23 października 2014 r.
  4. 24 października 2014 r. zbierze się komisja, która sprawdzi odpowiedzi i zdecyduje, kto był najbliżej właściwej wagi książek.
  5. W skład komisji wchodzą:
  • Katarzyna Cyrus
  • Aleksandra Lech
  • Katarzyna Antosz

6.   Ogłoszenie zwycięzcy nastąpi 27 października 2014 r. o godzinie 11.30 w bibliotece szkolnej.

7.   Dla zwycięzcy przewidziana jest nagroda.