Dzień Bezpiecznego Internetu 2017

W dniach od 6 do 10 lutego w naszej szkole prowadzone były akcje związane z bezpieczeństwem w Internecie. W 2017 r. Dzień Bezpiecznego Internetu obchodziliśmy 7 lutego pod hasłem „Razem zmieniamy Internet na lepsze”. To już kolejna edycja obchodzona w Dziewiątce. Chcemy zwrócić w niej uwagę na rolę każdego użytkownika Internetu w budowaniu bezpiecznego i przyjaznego środowiska online.  7 lutego klasy VI b, VI c, Vb i IVa wzięły udział w zajęciach zorganizowanych przez Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct pn. „Bezpieczni w sieci”.

W klasach I - VI nauczyciele przeprowadzili zajęcia edukacyjne dotyczące bezpiecznego i pozytywnego wykorzystania zasobów Internetowych. W ramach zajęć komputerowych i godzin wychowawczych uczniowie stworzyli plakaty nt.:

• klasy I - II - "Bezpiecznie w Sieci";
  • klasy III - "Netykieta czyli bądź kulturalny w Sieci";
  • klasy IV - "Internet bawi i uczy";
  • klasy V - "Razem zmieniamy Internet na lepsze!";
  • klasy VI - "Internet bez hejtu".

W  ramach koła "Mały programista" uczniowie wykonali projekty w programie Scratch nt. "(nie)bezpieczny Internet".

Rodzice zostali zapoznani na zebraniach z "Metodami wyłudzania informacji przez cyberprzestępców".
Reportaż z obchodów DBI umieszczony zostanie w kolejnym numerze gazety szkolnej "Ploteczki z Dziewiąteczki".

Na fotorelację z wydarzenia zapraszamy do galerii poniżej.