Działania Wolontariatu Szkolnego w roku szkolnym 2017/2018:

1)      Zbiórka starych kluczy – dla Kliniki Budzik.

2)      Organizacja obchodów Międzynarodowego  Dnia Wolontariusza.

3)      Organizacja szkolnego konkursu plastycznego pt. „Pomagam – daję radość innym”.

4)      „Anioły w mundurkach Aniołom w piżamach”  - Zbiórka gier planszowych, zabawek itp. dla dzieci z Centrum Zdrowia Dziecka w Ligocie oraz Przyszpitalnej Szkoły Podstawowej w Ligocie.

5)      „Podaruj Misia” – Zbiórka maskotek dla podopiecznych OREW w Chorzowie.

6)      „Pomagam, bo warto” – Zbiórka środków czystości i innych darów dla podopiecznych Ośrodka Wsparcia Dziennego Domu Pobytu Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Chorzowie.

7)      „Łączy nas pamięć” – organizacja na terenie szkoły ogólnopolskiej akcji społeczno – edukacyjnej „Żonkile 2018” z okazji 75. Rocznicy Powstania w Getcie Warszawskim.

8)      „Pełna miska dla schroniska” – zbiórka artykułów dla zwierząt ze Schroniska „Fauna” w Rudzie Śląskiej. Udział w warsztatach „Wolontariat w schronisku dla zwierząt” - Schroniska „Fauna” w Rudzie Śląskiej.